HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 25 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Bogdani enderron hakmarrjen me “ish-in”
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 21 Tetor 2010 14:57   pdfShtypEmail

erjon_bogdani_chievo_verona_967367033Ekzistojne lojtare te cilet jetojne ne zemrat dhe memorien e tifozeve per golat e tyre, impenjimin dhe klasin ne luajtjen e lojes. Ka dhe nga ata lojtare si Erjon Bogdani , te cilet kujtohen per perkushtimin, lodhjen, lotet e derdhur per skuadren ,te cilet sigurisht jane te krahasueshem me lojtaret e kategorise se pare, per impaktin emocional qe u dhurojne fansave te tyre. Karriera e shqipetarit ne qytetin e Romeo dhe Zhuljetes njeh 70-te, paraqitje ne fushe, rrugetim ky i ndare ne dy aventura :

1. Ne vitin 2007, vit ne te cilin shenoi 5-gola, te cilet arriten te shpetonin skuadren e tij.

2. Vitet 2008-2010 ku golat ishin vetem tre, por ku nuk mungoi perkushtimi, loja dhe manovrat me partnerin e tij ne sulm Sergio Pellister, i cili mund te identifikohet me lojtarin e shpejte te Çesena-s, Giaccherini.

Nuk mund te leme pa permendur se Bogdani kujtimet me te mira ne karrieren e tij i ka te lidhura me “Bentegod-in” kurse sezoni i tij me frytdhenes eshte ai i luajtur me fanellen e Verones (gjithmone me drejtimin e Ficcadenti-t), ku arriti te shenoje plot 17-gola ne 38-prezenca, madje me shume se ne 2-vitet kur luajti per Chievo-n, e cila uron te presi Bogdanin me shume dashuri ngrohtesi e brohorima. Erjoni eshte i gatshem per nje rikthim te fuqishem dhe shpreson te mos humbasi asnje goditje te rrjetes.

Klevis Bejkolli


busy
komente