HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 29 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ FSHF i ka kerkuar (SFV) te lejoj Bashen te luaj me Shqiperine
nga AlbaniaSoccer   E diel, 17 Tetor 2010 12:29   pdfShtypEmail

basha atalantaMesfushori Shqiptar Migjen Basha ka shijuar fitoren e Atalantas, që mposhti në shtëpi Ascolin 2:1 të Shtunën në javën e X të Serie B.

Basha në këtë ndeshje është aktivizuar prej minutës së 67-të. Me këtë fitore Atalanta ngjitet në kuotën e 18-pikëve dhe pozicionohet ne vendin e katërt.

FSHF i ka kerkuar zyrtarisht federates zvicerane te futbollit (SFV) te lejoj Bashen te luaj per Shqiperin. Me gjith deshiren e madhe te Bashes per te u veshur Kuq e zi, gjerat jane te komplikuara pasi Basha ka laujtur per Shpresat e Zvicres dhe ne ate kohe ai nuk ka poseduar nje pasaport Shqiptare e keshtu sipas statuteve te UEFA-s, duhet mirkuptimi i federates se Zvicres qe talenti ta bej endrren e tij realitet e te luaj per kombetareb e  Shqiperise.

Dardanoz Zhilivoda


busy
komente