HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 27 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Reagim/ Per Ministrine e Jashtme, djegia e flamurit nje akt huligan
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 13 Tetor 2010 23:31   pdfShtypEmail

ministria-e-jashtmeMinistria e Jashtme e Shqiperise ka denuar djegien e flamurit kombetar nga tifozet serbe gjate ndeshjes Itali-Serbi, duke shprehur keqardhje dhe duke i cilesuar ato si akte huliganesh.
“Natyrisht qe jemi te pakenaqur. Eshte nje ngjarje e pakendshme, por eshte nje tregues qe huliganet ekzistojne dhe do vazhdojne te ekzistojne”, ka thene te merkuren sekretari i pergjithshem i MPJ-se, Gazmend Turdiu. Sipas tij, nuk ka baze te mjaftueshme per interpretime politike te papershtatshme. “Huliganet jane huligane dhe pergjigjen per prishjen e rendit publik. Shqiperia nuk duhet te hyje ne kurthe te tilla qe nuk jane aspak te dobishme”, eshte shprehur Turdiu.

Enea Shtrepi


busy
komente