HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 30 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
EURO 2012 / Plehrat e Serbise djegin flamurin shqiptar
nga AlbaniaSoccer   E martë, 12 Tetor 2010 22:09   pdfShtypEmail
tifozat_Plehrat e Serbise sic quhen ndryshe tifozet me te rebeluar te Evropes shkaktojne trazira ne Stadiumin e Xhenoas Luixhi Ferraris - Materasi  perpara takimit Itali-Serbi qe solli me pare fillim me 30 minuta vonese te ndeshjes dhe pas 7-8 minutash pas firshellimes kryesore vjen pezullimi i takimit. Arsyeja - Plehrat e Serbise djegin flamurin shqiptar dhe hedhin parrulla anti shqiptare dhe Kosovare. Nje nga plehrat e Serbise mbante flamurin kombetar kuq e zi duke e djegur nderkohe qe disa te tjerre mbanin parrulla te ndryshme, perfshi edhe njeren qe thoshte: "Kosova eshte zemra e Serbise". Trazirat e shumta te shkaktuara prej tyre deri tek hedhja e fikshezjarreve ne fushe do ndikoje qe plehrat Serbe ti shikojne ndeshjet nga koshi ne vazhdim te eliminatoreve.

Akte te uleta te kesaj natyre nuk sjellin asgje, pervecse percarrje dhe probleme kur jemi ne Shekullin e 21-te dhe akoma ndodhin akte dhume te kesaj natyre neper stadiume. Kjo tregon edhe nje here injorancen e shtetit me plehrë ne kontinent

Kel Naraci

busy
komente