HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 29 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Ervin Skela : Jemi ekip i vogel dhe per ne ndikon çdo munges
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 11 Tetor 2010 12:19   pdfShtypEmail

ervin_skela_leonard_haas_thumbOrganizatori i kombetares kuqezi, vlonjati Ervin Skela ka deklaruar se :

“Ne jemi nje skuader e vogel dhe si e tille çdo munges ndikon tek ne. Para ketyre dy ndeshjeve skuadra eshte perfshire nga fatkeqesi nga te gjithe anet. Ne fillim Curri pastaj trajneri Kuzhe dhe tani para ndeshjes me Bjellorusin, Bogdani dhe Cana”.

“Lojtaret qe jane ne linje te dyte kane shanset e tyre per te ndihmuar skuadren dhe per te treguar veten e tyre. Lojtaret qe vijne nga bankina ose nga tribuna sherbejne shume mire per ekipin kombetar. Kjo ka qene dhe ana pozitive e gjithe ketij ekipi”.

Kel Naraçi


busy
komente