HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 03 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Klodian Duro: Goli, dedikim per xhaxhain tim
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 09 Tetor 2010 05:26   pdfShtypEmail
kombetarja_ne_malteShenuesi i golit te barazimit, mesfushori i LASK, u ndie shume i gezuar pas perfundimit te takimit, pasi ai gol i shenuar prej tij i dha nje pike Shqiperise duke e mbajtur ne vend te pare per momentin. "Mendoj se kete rezultat e meritonte i gjithe populi shqiptar, keta tifoza te mbrekullueshem dhe trajneri jone. Shpresojme qe Kuzhe te rikthehet sa me shpejt mes nesh. Situata ne te cilen ishim per sa i perket Kuzhes nuk ishte e lehte per ne. Trajneri qe ne diten e pare qe ka ardhur ka filluar te ndertojne nje ekip solid. Na ka mesuar qe me hapa te vegjel dhe te vazhdueshem mund te arrim dicka pozitive. Mendoj qe reagimi qe patem ne fushe ne kete situate eshte forca e jone si ekip. Te reagosh ndaj fatekeqesise qe i ndodhi trajnerit dhe golit te pesuar eshte shenje force dhe vetebesimit ne forcat tona. Ne rastin e golit, veshgova pozicjonin e portjerit dhe shpresoja ne nje vendosje te gabuar te tij. Zoti vendosi qe une te shenoja qe golin tja dedikoja edhe xhaxhait tim qe u nda nga jeta. Besoj se ne Bjellorusi do te jete e veshtire por mendoj qe sadopak do te kemi mbeshtetjen e tifozave tane. Tashme nuk jemi me ekip jetim per sa i perket tifozave. Ata na ndjekin ne cdo stadium te Europes. Nuk festova shume ne momentin e golit sepse kishte akoma shume minuta per te luajtuar dhe doja qe kete qetesi tua transmetoja edhe shokeve te mi te ekipit. Qetesija ne keto ndeshje duhet ruajtur deri ne fund", perfundoi prononcimin e tij mesfushori Klodian Duro shenuesi i golit te barazimit per Shqiperine ndaj Bosnies.

Kel Naraci

busy
komente