HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 04 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Euro 2012 / Sherr ne stadium,5 boshnjak perfundojne ne spital
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 09 Tetor 2010 00:30   pdfShtypEmail
Tifoz_BosnjaNga Bosnja ne Tirane kishin ardhur afro1600 tifoze per te perkrahur kombetaren e tyre me ndeshjen me Shqiperine.Edhe pse ne masa te larta sigurie nuk ka munguar perplasja me tifozerine shqipetare.|Shume prane tyre ne Qemal Stafa kane qene te vendosur tifozet Fanatik te Tiranes,grupimet e tifozeve nga Shkupi dhe Prishtina.Pas golit te Bosnjes tifozet miq kane provokuar tifozet shqipetar dhe pas kesaj ka nisur sherri qe duhet thene mbeti vetem ne distance.Dy tifozerite kane hedhur drejt njera tjetres sende te forta ,gjithashtu jane perplasur me policine.  Pas kesaj ngjarje te dhunshme 5 tifoze boshnjak kane perfunduar ne spital.

Enea Shtrepi

busy
komente