HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Euro 2012/ Per Salihin mbrojtja boshnjake nuk eshte e pakalueshme
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 06 Tetor 2010 23:21   pdfShtypEmail

hamdi_salihi_alb-dan 1-1Ne konferencen per shtyp te merkuren ne mesdite bomberi shkodran i Rapidit te Vjenes ka folur dhe analizuar ndeshjen e te premtes qe Shqiperia do te luaje kunder Bosnjes. Per Salihin, kundershtari eshte i forte ne sulm, por ne mbrojtje nuk eshte i pakalueshem. “Do te jete nje ndeshje e forte, por ne jemi te karikuar sa duhet per kete takim. Kundershtari eshte favorit ne kete takim, pasi ne skuader kane lojtare qe luajne ne klube te medha ne Europe dhe jane titullar. Kjo nuk na tremb, perkundrazi ne ben ta vlersojme akoma me teper. Nuk di se cfare planesh kane ata, por ne kemi bere planet tona. Une di qe boshnjaket kane lojtare te mire ne sulm, por ne mbrojtje di gjithashtu qe nuk jane te pakalueshem. Do tentojme te marrim me te miren nga ky takim”, eshte shprehur sulmuesi Hamdi Salihi.

Enea Shtrepi


busy
komente