HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 23 Nentor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Safet Susic: Shqiptaret mbrohen mire, shenojne me veshtiresi
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 06 Tetor 2010 04:51   pdfShtypEmail
safet_susicTranjeri i BeH per mediat boshnjake ka pohuar se ne Shqiperi do te zhvilloj vetem nje stervitje dhe do te udhetoje per fitore. "Nese humbim do te jemi ne nje situate jo te mire, do na mbesin vetem shanse minimale per tu kualifikuar. Me fitore do mbesim ne loje per njerin nder dy vendet e para. Mund te them se as barazimi nuk eshte i keq se deri ne fund do mbesin edhe shtate ndeshje, por fitorja eshte me shpresedhenesja. Megjithate, neve per dallim nga Shqiperia nuk jemi ekip qe di te mbyllet dhe deshiron te luaj remi ashtu sic bejne ata. Mangesia e tyre eshte qe mbrohen mire dhe shenojne me veshtiresi. I kam pare kunder Malit te Zi dhe Rumanise. Kunder Luksemburgut kane vuajtur shume. Ndeshja ka mundur te perfundoj edhe 0:0", u shpreh Susic per mediat vendase rreth takimit te ardhshem qe do te zhvillohet te premten ne Tirane midis Bosnje-Herzegovines dhe Shqiperise per Eliminatoret e Kampionatit Evropian 2012

Sami Bacaj

busy
komente