HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 28 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Fatmir Vata, Deshira behet realitet
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 29 Shtator 2010 21:35   pdfShtypEmail

fatmir_vata_duartroketNjëri nga futbollistët më të njohur shqiptar Fatmir Vata i lindur ne Rreshen me 20-Shtator 1971 do ti jap lamtumirën futbollit aktiv. Vata në ndeshjen Shqipëri – Bosnje Hercegovinë që do të luhet  në Qemal Stafa për kualifikimet Euro 2012, do të përshëndetet me tifozët duke i dhënë fund futbollit si profesionist. Lajmi është konfirmuar sot në takimin e Vatës me kryetarin e Federatës së futbollit kosovar Fadil Vokrri.

Ish sulmuesi kombetares Shqipetare e ka pasur gjithmon enderr te rikthehet e njehere me fanellen kuq e zi e me sa duket deshira e tij u be realitet.

“Unë jam mirënjohës gjithë adhuruesve të mijë e në veçanti këtyre nga Kosova, që nuk kanë munguar kurrë në ndeshjet e kombëtares dhe i ftoj që në ndeshjen e radhës Shqipëri-Bosnje e Hercegovinë, kur unë zyrtarisht do ta lë futbollin aktiv, të vinë në Tiranë për t''i përkrahur djelmoshat kuqezi, sepse kanë nevojë për ta vazhduar serinë pozitive.” -ka thënë Vata.

Ai ka luajtur me shume skuadra dhe ekipi fundit ku u aktivizua ishte Wuppertaler SV Borussia ne Gjermani. Tifozet dhe bashkatdhetaret ne Gjermani qe e kane njohur shprehin respektin me te madhe per te pasi eshte nje njeri i afert shume i shoqerueshem.

Ndërkohë ai foli edhe për të ardhmen e tij duke theksuar se do të vazhdojë me futbollin, por si menaxher.

Dardanoz Zhilivoda


busy
komente