HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 03 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Curri keput ligamentet dhe mbyll ende pa nisur sezonin
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 22 Shtator 2010 22:51   pdfShtypEmail

debatik_currri_genclerbirligiNje lajm i keq per kombetaren shqipetare vjen nga kampionati turk, aty ku aktivizohet mbrojtesi Debatik Curri. Gjate stervitjes me skuadren Genclerbirligise, ka pesuar nje demtim te rende qe ka vene ne rrezik te gjithe sezonin. Curri ka keputur ligamentet dhe eshte larguar menjehere nga stervitja per te zhvilluar te tjera kontrolle me stafin mjeksor. Javen e ardhshme mesohet qe mbrojtesi i kombetares do ti nenshtrohet nje nderhyrje kirurgjikale dhe me pas rekuperimi i plote i tij do te kerkoje nga 6 deri ne 8 muaj. Trajnerit te kombetares shqipetare Josip Kuzhe, tani do ti duhet te mendoje nje tjeter alternative per mbrojtjen, pasi Curri mund ta kete perfunduar sezonin.

Enea Shtrepi


busy
komente