HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 29 Korrik 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ekskluzive / Hektor Kuper: Une i di vlerat e Vangjelit, nuk kam kerkuar largimin
nga AlbaniaSoccer   E premte, 17 Shtator 2010 06:05   pdfShtypEmail
kristi_vangjeli_para_maltes1_577037682Trajneri Argjentinas i Aris te Selanikut Hektor Kuper perfundimisht ka zbuluar "enigmen" qe fshihej pas ceshtjes Vangjeli, menjehere pas perfundimit te ndeshjes per Europa League Aris-Atletiko Madrid qe perfundoi 1-0 me fitoren e skuadres Selanikase. Ish trajneri i Interit qe e drejton skuadren greke qe nga edicioni i kaluar pas largimit 2 vjecar si trajner i kombetares Gjeorgjiane ne nje prononcim te tij per Albaniasoccer.com ka "thyer" heshtjen dhe foli per mbrojtesin e kombetares shqiptare Kristi Vangjeli duke hedhur drite mes polemikave mediatike qe kishin perfshire mos aktivizimin e mbrojtesit shqiptar me ekipin grek.

"Une i di vlerat e Vangjelit. Une e kam pare lojen e tij dhe asnjehere nuk kam kerkuar largimin e tij nga kjo skuader", theksoi Kuper per Albaniasoccer.com pas ndeshjes. "Sot ai zhvilloi nje ndeshje te shkelqyer dhe kjo tregon sa vlera ka ai per skuadren tone dhe lpe kete ai ishte ne formacion sot", vazhdoi Kuper. "Mosaktivizimi i tij ne ndeshje te vecanta nuk ka te bej fare me deshiren time per ta larguar Vangjelin nga skuadra e Aris. Ai eshte pjese e rendesishme e kesaj skuadre", perfundoi prononcimin e tij per Albaniasoccer.com, trajneri Argjentinas Hector Cuper


Nga Selaniku
Maksi Panagiotis

busy
komente