HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 09 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Shqiperia ngjit tre shkalle ne renditjen e FIFA-s
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 15 Shtator 2010 20:54   pdfShtypEmail

Kombetarja-e-ShqiperiseKombetarja shqipetare ka mundur te ngjitet edhe tre shkalle te tjera ne klasifikimin e pergjithshem te FIFA-s dhe tani gjendet ne vendin e 67-te me 502 pike, 47 pike me teper se muajin e kaluar. Permiresimi i vazhdueshem ne shkallet e renditjes per kombetaren tone ka ardhur si pasoje e rezultateve pozitive ne vitin e fundit ne takimet nderkombetare, zyrtare dhe jo zyrtare. Ne shtate ndeshjet e fundit, Shqiperia nuk ka pesuar humbje. Ka fituar pese dhe ka barazuar ne vetem dy takime.

Kombetarja shqipetare, pas dy ndeshjeve te para ne eleminatoret per EURO 2012, renditet e para ne grupin D me kater pike te grumbulluara, pasi barazoi ne Rumani dhe mundi ne Tirane Luksenburgun.

Enea Shtrepi


busy
komente