HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 26 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Shqiperia do te behet me nje stadium 25-30 mije vendesh, do te kushtoje 30 milione Euro
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 08 Shtator 2010 21:54   pdfShtypEmail

QemalStafaStadiumTiranaFSHF-ja ka gati gati nje projekt per rikonstruksionin e stadiumit kombetar. Behet fjale qe “Qemal Stafa” jo vetem te rikonstruktohet dhe te shtohen ambientet e duhura per te arritur parametrat europiane, por dhe te rritet kapaciteti i vendeve per tifozet. Ne projektin qe institucioni me i larte i futbollit ka bere gati prej disa kohesh, behet fjale qe “Qemal Stafa” te kape shifren e 25-30 mije vendeve. FSHF, UEFA, FIFA dhe qeveria shqipetare do te kontribuojne sipas kuotave qe kane paracaktuar qe ky projekt te behet i mundur. Rikonstruksioni i stadiumit do te kushtoje plot 30 milione Euro, e pritet te perfundoje brenda vitit 2012.

Enea Shtrepi


busy
komente