HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 29 Korrik 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
EURO 2012 / Lorik Cana: Qemal Stafa stadiumi me i degjeneruar ne Evrope
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 08 Shtator 2010 11:47   pdfShtypEmail

lorik_canaNe perfundim te ndeshjes me Luksemburgun, ku kuqezinjte fituan 1-0, kapiteni i skuadres kombetare Lorik Cana ka qene I ftuar ne emisionin televiziv "Opinon". Gjate ketij emisioni ai ka bere edhe nje deklarate bombastike ne lidhje me gjendjen e futbollit shqiptar dhe infrastrukturen qe ekziston ne vendin tone. "Ne na mungon infrastruktura dhe zhvillimi I ekipeve zinxhire, pra rritja e fubollisteve neper akademi. Une po ju them vetem nje fakt shume te thjeshte, ne kemi stadiumin kombetar me te degjeneruar ne Europe, qe nuk ploteson kushte mininale. Asnje kombetare ne Europe nuk ka nje stadium te tille. Si mund te pretendojme te perballemi me te medhate kur nuk kemi nje stadium te cilesor kombetar",- tha Cana ne deklaraten e tij gjate ketij emisioni, duke shprehur me realizem ate cka mendon mbi gjendjen dhe infrastrukturen e futbollit shqiptar dhe sidomos Stadiumin Kombetar per te cilin nje pakenaqesi serioze shprehu edhe trajneri Josip Kuzhe pas perfundimit te takimit qe se bashku me lojtaret e tij dhe trajnerin kundershtar paten nje reagim te forte lidhur me mosdeshiren e drejtorit te Stadiumit per te ujitur fushen perpara takimit.

Andi Kodra


busy
komente