HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 13 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
EURO 2012 / Armand Duka: Do ta “shqepim” Bosnjen, Dzekon e bejme per “uje te ftohte”
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 08 Shtator 2010 11:41   pdfShtypEmail
duka_debat_tv_thumbI ftuar ne emisionin televiziv Opinion, Presidenti i FSHF-se Armand Duka mbasi ka shprehur gezimin per fitoren e arritur, njeshi i futbollit shqiptar u shpreh optimist per ndeshjen e ardhshme ndaj Bosnies dhe Herzegovines qe do te zhvillohet mbas 3 javesh. "Bosnjen do ta shqepim ne Shqiperi, do ta mundim. Me kete ekip jemi super. Ndersa Dzeko ta harrojme golin. Me kete mbrojtje qe kemi do ta bejme per uje te ftohte",- tha Duka, I cili shprehu hapur objektivin per fitore ndaj boshnjakeve. Kjo deklarate e tij gjysem me humor eshte shume e forte duke patur parasysh se Bosnja eshte nje nder pretendentet e grupit, dhe gjithashtu Dzeko nje prej sulmuesve me te mire per momentin ne Europe.

Andi Kodra

.

busy
komente