HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 28 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
EURO 2012 / Armand Duka: Jemi ekip qe luajme si grup
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 08 Shtator 2010 00:00   pdfShtypEmail
duka-armandPresidenti i Federates Shqiptare te Futbollit, Armand Duka ne fund te takimit ishte shume i kenaqur per rezultatin, pa u shqetesuar shume se si u arrit ai rezultat. "Dominuam dhe fituam ndaj nje kundershtari qe luajti gjate gjithe ndeshjes ne mbrojtje. Keto ndeshje jane shume te veshtira per tu zgjidhur dhe ne ja arritem. Ne ndeshje zyrtare vlejne tre piket dhe ekipi arriti ti marre. Une personalisht jam  shume i kenaqur me ndeshjen. Goli ishte i bukur por per mua golat jane te gjithe
te bukur, s'ka gola te shemtuar. Nuk mundem te vecoj nje lojtar te vetem ne kete ndeshje. Ne nuk kemi yje ne ekip por kemi nje grup te mire qe lidhen ne menyre perfekte me njeri tjetrin. Siç e thashe kjo ndeshje ishte shume e veshtire sepse Luksemburgu luajti mbrapa por ne arritem te shenonim dhe te merrnim 3 piket. Une besoj se ne ndeshjen ne Luksemburg do ta kemi me te thjeshte fitoren", perfundoi kreu i futbollit Shqiptar.

Kel Naraci

busy
komente