HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 01 Tetor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
EURO 2012 / Salihi ne forme, shenon serish ne stervitje
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 06 Shtator 2010 20:57   pdfShtypEmail

hamdi_salihi_alb-dan 1-1Edhe ne testin e zhvilluar diten e sotme ne mbremje, gjate stervitjes sulmuesi Hamdi Salihi ka shkelqyer. Ai ishte vendosur ne formacionin titullar nga Kuzhe, dhe nuk ka zhgenjyer apsak. Te dy golat e ekipit titullar u shenuan nga ai, me krosime te ardhura nga krahet. Ai ka shfaqur nje forme mjaft te mire, dhe eshte e sigurte qe ne ndeshjen e neserme ndaj Luksemburgut do te jete titullar. Demtimi i pesuar ndaj Rumanise tashme ka kaluar plotesisht. Sulmuesi shkodarn ka zhvilluar stervitje normalisht me grupin dhe nuk ka patur shqetesime. Ne krah do te kete Erion Bogdanin, i cili edhe pse nuk shenoi tregoi nje forme konstante, ashtu sikurse ne ndeshjen ndaj rumuneve.

Andi Kodra


busy
komente