HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 18 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
EURO 2012 / Hamdi Salihi i gatshem ndaj Luksemburgut
nga AlbaniaSoccer   E diel, 05 Shtator 2010 19:55   pdfShtypEmail

hamdi_salihi_alb-dan 1-1Sulmuesi shkodran i kombetares Hamdi Salihi gjate seances se djeshme stervitore eshte stervitur me gupin. Megjtihese pesoi nje demtim te lehte ne ndeshjen e fundit ndaj Rumanise, duket si lendimi nuk ka qene serioz. Trajneri Kuzhe e ka aktivizuar ne formacionin e pare te ekipit ne stervitje dhe ai pritet qe te jete perkrah Bogdanit qe nga minuta e pare ndaj Luksemburgut. Madje ne mini-ndeshjen e zhvilluar Salihi shenoi edhe nje gol duke dhene nje sinjal te qarte se eshte mire fizikisht dhe se kerkon te luaje si titullar. Mjeket e kombetares gjithashtu kane siguruar se sulmuesi shkodran e ka kaluar demtimin e lehte dhe mund te luaje ne formacion.

Andi Kodra


busy
komente