HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 26 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Dallku dhe Jonuzi titullar ne fitoren e Vorskla-s
nga AlbaniaSoccer   E martë, 27 Korrik 2010 09:54   pdfShtypEmail

ahmet_jonuzi2Armend Dallku dhe Ahmed Jonuzi kane qene titullar ne fitoren qe skuadra e tyre e Vorskla-s, arriti te marre ne trasferte perball Obolon Kyiv me rezultatin 1-0. Dallku ka luajtur per gjate gjithe ndeshjes kurse Jonuzi eshte zevendesuar ne minuten e 92-te.

Te dy lojtaret e kombetares shqiptare jane ndeshkuar me karton te verdh ne kete ndeshje. Pas javes se trete ekipi i Vorskla-s, renditet ne vendin e kater me gjashte pike ne Premier Ligen Ukrainase.

Dardanoz Zhilivoda


busy
komente