HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 03 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Levizjet/Lorik Cana kalon te turqit e Gallatasarait
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 08 Korrik 2010 17:44   pdfShtypEmail
lorik_cana_bendtner_ndeshjaLorik Cana pas nje sezoni te sukseshem me skuadren e Sunderlandit largohet duke u trasferuar tek turqit e Gallatasarait. Trajneri Steve Bruce ka pohuar se :
"Cana eshte larguar me deshiren e tij e motivuar kjo dhe nga familjaret e lojtarit te kombetares shqipetare. Stili lojes se tij dhe perkushtimi i treguar ne fushen e lojes me beri qe ta beja kapiten te skuadres. Ai ka pasur deshire te largohet nga ishulli dhe ka zgjedhur Turqine pasi eshte me afer me Shqiperine ku dhe ai ka dhe familjen. Ne kete menyre e ka me te lehte per te vizituar me shpesh vendlindjen e tij. Ne e falenderojm Lorik Canen per kontributin qe ka dhene te Sanderlandi dhe i urojme fat ne ekipin e tij te ri".
Cana 26-vjecar ka nenshkruar nje kontrate kater vjecare dhe mendohet se do te paguhet rreth 2-milon Euro ne sezone. Tek skuadra e re ai do te kete trajner holandezin e madhe Frank Rajkard. Cana do te kete mundesine te luaj ne europe me Gallatasarain ne kompeticioni e Champions League.Per mesfushorin do te jete nje nder i madhe te luajne tek ekipi i formuar nga Ali Sami Yen ne vitin 1905.Ai ishte i biri i shkrimtarit dhe atdhetarit te madh shqipetar,Sami Frasheri.

Dardanoz Zhilivoda

busy
komente