HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 09 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Bundesliga / Altin Lala në "ankth" per te ardhmen!
nga AlbaniaSoccer   E premte, 11 Qershor 2010 02:05   pdfShtypEmail
altin_lala_thumbAltin Lala nuk do shkoj me pushime gjate kesaj vere. Ai do ta angazhoj vehten me nje program rikuperimi. Per mediat Gjermane ai shprehet: "Deshiroj qe sa me shpejt te luaj ne fushen e gjelber.
Gjurin e kam me mire".  Mesfushori eshte operuar para 5 javesh ne ligamentin kryqezore te kembes se majte. Lala ka vetem nje qellim. " Dua te luaj edhe per nje vit ne Bundesliga. Nuk dua qe ta perfundoj karrieren me nje lendim".
As ai, nuk e di se a do t’ia dal ketij ankthi qe e ka mberthyer. " Kam dyshime se, a do t'ia dal edhe nje here", pranon Lala, i cili luan per Hannover 96- prej vitit 1998. " Nuk mund te premtoj, se do mundem. Por, une mendoj pozitivisht. Ne dy vitet e fundit i kam perballuar disa lendime”. Kapiteni I kombetares se Shqiperise, pas nje operimi ne shpine (pjesen e poshtme) dhe nje demtimi ne kofshe , luftoje dhe u kthye prape. Per tu kthyer serish ne kembe, ai po punon me tranjerin privat Nico Muzzopappa.

Sami Bacaj

busy
komente