HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 06 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Stadiumi pa uje te ngrohte, Dhales debaton
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 10 Shtator 2009 02:20   pdfShtypEmail

fshf_stadiumiNe Stadiumin kombetar « Qemal Stafa » nuk ka munguar surprizat edhe pas ndeshjes te cilat kane patur si protagonist dretorin e implantit sportive, z. Perikli Dhales i cili eshte pergjegjes per  mos pajisjen e dhomave te zhveshjes se skuadres kundershtare dhe arbitrave me uje te ngrohte, pasi punonjesit nuk kishin hapur kaldajat. Trajneri i kombetares daneze Morten Olsen u acarrua duke u ankuar nga ky veprim skandaloz dhe te njejten gje deshmuan edhe gjyqtaret turq. Duke mos mjaftuar gjithe kjo aventure, gjerat kalojne ne ekstrem negativ per Dhales, kur papritur hapet uji ne fushe dhe demtohen tshumica e reklamave fragment qe shkakton nje acarim dhe debat te nxehte midis manaxherit te reklamave dhe drejtorit te Stadiumit.


Klevis Bejkolli


busy
komente