HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 27 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Bogdani protagonist, debuton Vila, Ujkani
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 10 Shtator 2009 02:15   pdfShtypEmail
bogdani_ndaj_danimarkesTë veçanta:

- Në fillim të takimit, kapiteni i Shqipërisë, Ervin Skela, mbajti një fjalë të shkurtër, ku bëri thirrje për fair-play, me rastin e përvjetorit të promovimit të tij ndërkombëtar. Gjest që u përshendet si nga lojtarët danezë ashtu dhe nga publiku.

 

- Ne tribunen kryesore dhe ne tribunen karshi ndodhej nje numer i konsiderueshem tifozash nga Danimarka. Atyre qe ndodheshin ne tribunen kryesore, me ndihmen e Federates iu ishin dhuruar shalla te kombetares « kuqezi » te cilat ata i mabjten gjate gjithe takimit

 

- Si zakonisht, kombetarja e Shqiperise nuk eshte harruar edhe nga suportimi i tifozerise shqiptare dhe grupeve te ndryshme tifo, ku « Tifozat kuq e zi » ishin padyshim pararoja e te gjitha grupeve « Fans »

 

- Erjon Bogdani eshte i vetmi lojtar shqiptar qe i ka shenuar kombetares daneze 2 gola, nje ne humbjen 1-3 ne Kopenhagen ne eliminatoret e Boterorit 2006 dhe nje ne Tirane sot.

 

- Erjon Bogdani me golin e shenuar arriti ne kuoten e 12 golave ne karriere duke barazuar Ervin Skelen

 

- Erjon Bogdani eshte shenuesi me i mire i Shqiperise ne keto eliminatore me 3 gola


- Kjo ishte pika e pare e fituar per trajnerin Josip Kuze ne keto eliminatore


- Saimir Ujkani zhvilloi takimin e pare zyrtar ne keto eliminatore

-Emiljano Vila hyri si zevendesues duke luajtur ne vendin e kapitenit Skela duke regjistruar keshtu takimin e tij te pare zyrtar ne keto eliminatore.



Klevis Bejkolli


busy
komente