HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 05 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Duro: Fitojme me Andoren per te kenaqur tifozet
nga AlbaniaSoccer   E martë, 01 Qershor 2010 22:07   pdfShtypEmail

klodian__duro“Duhet te fitojme per te ruajtur vazhdimesine pozitive pas fitores me Malin e Zi dhe per t’u dhuruar kenaqesi tifozeve tane. Ne te vertete Andora eshte nje skuader e vogel, gjithsesi ajo nuk duhet nenvleresuar, sqaron mesfushori i krahut te djathte. Detyra jone eshte ta fitojme kete ndeshje, duke qendruar me kembet ne toke dhe te respektojme te gjitha detyrat qe do te na jape trajneri. Ne kete menyre do te jete me e lehte te arrijme rezultatin e deshiruar. Objektivi yne per kete ndeshje eshte vetem fitorja, pasi keshtu do te mund te ruanim vazhdimesine pozitive, pas asaj fitoreje te rendesishme ndaj Malit te Zi nje jave me pare. Nese arrijme te fitojme, do ta mbante te larte moralin e ekipit deri ne prag te nisjes se eliminatoreve”, eshte shprehur mesfushori Klodian Duro

Enea Shtrepi


busy
komente