HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 02 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kuzhe: “Kjo miqesore vlen per te pare disa lojtar qe kane luajtur pak
nga AlbaniaSoccer   E martë, 01 Qershor 2010 22:03   pdfShtypEmail

josip_kuzheNe prag te miqesores me Andoren, trajneri i kombetares shqipetare, Josip Kuzhe ka folur me superlative per lojtaret e tij dhe ka vlersuar kete ndeshje si mjaft te rendesishme per te pare formen e disa futbollisteve qe nuk kane luajtur shume.“Eshte nje ndeshje shume e rendesishme per ne dhe ne menyre te vecante per lojtaret. Do te jete nje test i rendesishem per ne, pasi kemi nje shans te mire per te provuar skuadren. Edhe lojtaret qe do te mungojne do te ndikojne, por nga njera ane ky do te jete nje shans i mire per disa lojtare te tjere te cilet do te aktivizohen. Na duhet te vazhdojme me rezultate pozitive dhe ne kete perballje une mendoj se e kemi potencialin per te fituar. Une kam besim te lojtaret qe kam ne dispozicion. Ky ndoshta do te jete testi i fundit perpara ndeshjes se pare eliminatore te europianit me Rumanine”, shprehet tekniku kroat.

Enea Shtrepi


busy
komente