HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 02 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kuqezinjte ngjisin nje shkalle ne renditjet e FIFA-s
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 26 Maj 2010 13:57   pdfShtypEmail
Kombetarja-e-ShqiperiseKombetarja Shqiptare vazhdon te fitoje pozicione ne klasifikimin e pergjithshem te FIFA-s edhe pse kete here kuqezinjte jane ngjitur me vetem nje shkalle me lart. Institucioni me i larte i futbollit boteror, mesa duket nuk e ka marre parasysh fitoren ne miqesoren e djeshme kunder Malit te Zi. Skuadra e drejtuar nga Kuzhe tashme e shikon veten ne vendin e 79-te me 406 pike, aq sa nje muaj me pare, por fale humbjes se pozicioneve te kundershtareve, ka arritur te ngjitet me nje shkalle. Kundershtaret e djeshem te Malit te Zi ndodhen ne vendin e 64-t, ndersa persa i perket skuadrave te grupit tone eleminator, pervec Luksenburgut, pas Shqipersise ndodhet edhe Bjellorusia qe renditet e 82-ta. Bosnja mban vendin e 52-te, ndersa Rumania renditet e 28-ta. Favoritja e grupit tone, Franca, ka fituar nje pozicion duke u ngjitur ne vendin e nente.


busy
komente