HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 27 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kuzhe optimist para miqesores me Malin e Zi
nga AlbaniaSoccer   E diel, 23 Maj 2010 15:24   pdfShtypEmail

josip_kuzheNe prag te ndeshjes miqesore me Malin e Zi, takim qe do te zhvillohet ne 25 maj ne Podgorice, trajneri i kombetares shqipetare Josip Kuzhe eshte shprehur i kenaqur me gjendjen e skuadres dhe menyren se si kuqezinjte po pergatiten per eleminatoret e rradhes per Europianin.Trajneri kroat ka deklaruar se ka shume mundesi qe perfaqesuesja jone te luaje ne kete ndeshje me dy sulmues pasi forma e lojtareve tane te repartit te avancuar eshte e mire, si e Bogdanit ashtu edhe e Salihit. Nderkohe mungesa e Lales ne mesfushe mund te sjelle pak probleme, por gjithesesi Cana, i cili mund ta zevendesoje, do te vazhdoje te luaje ne qender te mbrojtjes ashtu si ka bere deri tani. Nderkohe sa i perket kundershtarit, Kuzhe cileson Vucinic, sulmuesin e Romes si me te rrezikshmin, te cilin mendon ta mbuloje me 2 lojtare dhe ne teresi Kuzhe beson se do te fuse ne fushen e lojes nje ekip kompakt qe do te le pak hapesira per kundershtaret. Sipas trajnerit te kombetares sone, ky do te jete nje test i forte per kuqezinjte pasi Mali i Zi eshte nje skuader e nje niveli te mire dhe mbi te gjtiha ka karaktertistika te ngjashme me Rumanine.

Enea Shtrepi


busy
komente