HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 30 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kuzhe: Kam grumbulluar futbollistet me te mire shqipetare
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 15 Maj 2010 23:48   pdfShtypEmail

josip_kuzheTrajneri i kombetares Shqipetare Josip Kuzhe, ne prag te dy ndeshjeve miqesore qe Shqiperia do te luaje ne 25 maj kunder Malit te Zi dhe Andores, ka dale sot ne nje konference per shtyp perpara mediave. Kuzhe fillimisht ka bere publik emrat e lojtareve te grumbulluar e ku kane spikatur disa futbolliste qe jane therritur per here te pare nga kroati. Behet fjale per Jonuzin, Xhihanin, Bala, Bici dhe Veliaj. “Keto dy ndeshje jane nje test i rendesishem pasi zgjodhem dy kundershtare qe i pershtaten ekipit tone ne perpjekjet per te arritur evropianin, Mali i Zi dhe Andora. Sa per lojtaret e rinj, dua t’i stervis vet Jonuzin dhe Xhinanin per te pare nivelin e tyre, por dhe te tjeret qe jane per here te pare pjese e kombetares se madhe”, ka deklaruar Kuzhe. Kroati foli edhe problemet ne mbrojtje te skuadres shqipetare, si dhe per perfshirjen e futbollisteve te tille si Vrapi apo Bici ne keto dy ndeshje miqesore. Kroati deklaron se te gjithe elementet e zgjedhur jane te dobishem per skuadren e tij.

Enea Shtrepi
busy
komente