HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 07 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Teuta/ Stadiumi "Niko Dovana" brenda muajit me prozhektor!
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 10 Mars 2010 23:52   pdfShtypEmail
stadiumi_kombetar_qemal_stafa_thumbSe shpejti ne “Niko Dovana” do te realizohen ndeshje nen ndricimin e prozhektoreve. Firma qe po realizon ndriçimin e stadiumit te Durresit po punon me intensitet gjate ketyre diteve, ndersa nga kater kulla te ndricimit dy kane përfunduar, kur deri ne fund të javes do te jene realizuar te katerta. Duket se problemi mbetet vetem tek furnizimi me energji elektrike, ndersa mendohet te vendoset nje gjenerator I posacem per te furnizuar ndricimin e stadiumit “Niko Dovana”. Sipas drejtueseve te skuadres durrsake brenda pese javeve stadiumi do te jete I gatshem per te realizuar nje ndeshje te ketij sezoni nen dritat e prozhektorëve, ku do te behet dhe inagurimi I ketij investimi te mbeshtetur nga FShF-ja dhe Bashkia e Durresit.

Enea Shtrepi

busy
komente