HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 01 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kuzhe i kenaqur nga skuadra e tij
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 04 Mars 2010 15:24   pdfShtypEmail

josip_kuzhe“Pas pjeses se pare isha shume i kenaqur, pasi skuadra luajti mire”, deklaroi tekniku kroat per paketen televizive “SuperSport”.

“I shkaktuam veshtiresi Irlandes se Veriut dhe krijuam disa raste per shenim. Ndersa ne pjesen e dyte beme disa ndryshime dhe lojtaret treguan lodhje ndikuar dhe nga terreni i renduar”.

Per rikthimin e kapitenit Lala, Kuzhe shtoi: “Lala ishte i shkelqyer, jam shume i lumtur per rikuperimin e tij. Kam pare disa ndeshje te kapitenit, por ai nuk kishte luajtur asnjehere me Kombetaren per aq kohe sa isha une. Sigurisht qe Altini eshte i rendesishem per skuadren ne eliminatoret e ardhshme, jo vetem si lojtar, por edhe si lider i perfaqesueses. Lala, Skela, Bogdani, Duro apo Cana jane elemente shume te rendesishem per Euro 2012”, eshte shprehur trajneri i perfaqesueses pas fitores ne ndeshjen miqesore me Irlanden e Veriut.

Enea Shtrepi


busy
komente