HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 29 Maj 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
E fundit / Mergim Mavraj perseri "JO" Shqiperise?
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 27 Shkurt 2010 00:02   pdfShtypEmail
Akoma nuk eshte mesuar e sakte nese futbollisti i Bochum Mergim Mavraj do ti bashkohet ball_goalkombetares se Shqiperi per miqesoren me Irlanden e Veriut. Aktualisht, Mavraj i cili zoteron pashaporte Shqiptare, pas disa polemikash kishte vendosur qe me pare te hiqte dore dhe te hidhte poshte kerkesen e FSHF-se dhe trajnereve te kombetares per te luajtur me kombetaren e Shqiperise. Por, perpara takimit miqesor me Irlanden e Veriut, trajneri aktual Kuzhe i kishte bere ftese per tu bashkuar me ekipin kombetar, por duket sikur edhe kesaj here Mavraj nuk ka pranuar qe te afrohet prane kombetares. Arsyeja konkrete akoma nuk eshte bere e qarte, por pritet qe mbrojtesi i talentuar i Bochum ta anashkaloje edhe kete here ftesen per tu aktivizuar me kombetaren e Shqiperise, pas nje bisede qe ka zhvilluar me trajnerin e kombetares se Shqiperise Josip Kuzhe.

Gent Mebelli

busy
komente