HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 04 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Josip Kuzhe: Nuk me pelqen Bjellorusia dhe Bosnia!
nga AlbaniaSoccer   E diel, 07 Shkurt 2010 15:33   pdfShtypEmail
josip_kuzheSot eshte hedhur ne Varshave te Polonise, shorti per eliminatoret e ardhshme te Kampionatit Evropian 2012, ku Shqiperia do te bej pjese ne Grupin D, se bashku me Francen, Bjellorusine, Bosnia dhe Herzegovina, Rumani, Luksemburg.

Trajneri i ekipit kombetar Josip Kuzhe, i cili ndodhet se bashku me presidentin e FSHF-se Armand Duka ne Varshave, eshte i te njejtit mendim qe Grupi eshte i forte dhe nuk do ta kemi te lehte. "Eshte nje grup i forte. Mendoja qe nuk doja ne te njetin grup Kroacine ne keto eliminatore, por Bosnia dhe Bjelloruasia jane te dyja shume ekipe te rrezikshme dhe nuk me pelqen qe do te ndeshemi ndaj tyre. Franca dhe Rumania, konsiderohen pretendentet e grupit. Do na duhet te pergatitemi shume per te arritur aty ku kemi deshire", perfundoi Kuzhe komentin e tij per Albaniasoccer.com ne lidhje me shortin e Kampionatit Evropian Euro2012.

Klevis Bejkolli

busy
komente