HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 19 Janar 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Josip Kuzhe: Shqiperine e kam njohuar nga Pano!
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 28 Janar 2010 22:40   pdfShtypEmail
josip_kuzheNe homazhet per Panajot Pano, trajneri aktual i ekipit kombetar, Josip Kuzhe, ne fjalen e tij, u shpreh se per here te pare Shqiperine e ka njohur nga emri i Panajot Panos, kur ne vitin 1967, Gjermania mundej nga kombetarja kuqezi ne eleminatore dhe Ish Jugosllavia kualifikohej per ne kampionatin europian. Kroati tregoi se ne ate moment kishte degjuar per Shqiperine per here te pare.

Enea Shtrepi

busy
komente