HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 01 Tetor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria e Pare/ Fiton Elbasani, Dinamo surprizon Apolonine
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 23 Nentor 2013 15:59   pdfShtypEmail

kategoria e pareJane luajtur ndeshjet e rradhes ne Kategorine e Pare. Spikat fitorja e Elbasanit, nje skuader qe po ben mjaft mire detyren per objektivin qe i rikthen ne Superiore sezonin e ardhshem. Ndryshe ka ndodhur me Apolonine qe ka pare te surprizohet nga Dinamo ne Fier. Luftetari ka marre me ne fund nje fitore duke ja dale te riktheje buzeqeshjen ne Gjirokaster.

Kategoria e Pare, Java XI / Rezultatet perfundimtare

APOLONIA-DINAMO 1-1

54’ Dautaj / 39’ Muça

Gjyqtare: L.Alla, E.Malo, E.Prifti

KAMZA-POGRADECI 2-0

25’ Bufasi (aut), 66’ Blloku

Gjyqtare: E.Hoxha, G.Koka, P.Simoni

ELBASANI-MAMURRASI 1-0

60’ Jaupi

Gjyqtare: E.Demiraj, D.Agaraj, A.Mema

TERBUNI-HIMARA 0-0

Gjyqtare: E.Durmishi, A.Shkreta, F.Mata

LUFTETARI-ALBPETROL 3-1

5’ Braho (pen), 34’ Duka, 88’ Sinani 31’ Asllanaj

Gjyqtare: S.Greca, D.Korreshi, M.Qose

SHKUMBINI-VELEÇIKU 4-2

38’, 56’ Lluca, 63’ Endri Magani, 65’ Branica  73’ Nikshiqi, 76’ Heba (pen) Gjyqtare: K.Cjapi, I.Llupi, E.Begaj

ADA-BUTRINTI 1-3 88’ Mujeci 45’ Muço, 85’ Raboshta, 89 Dalipaj

Gjyqtar: B.Breshani, B.Berijolli, A.Bixhi

BURRELI-TOMORI 1-1 3’ Erkocevic  32’ Gega

Gjyqtare: A.Koci, F.Elezi, F.Lamaj


busy
komente