HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 29 Shkurt 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Maqedonia/ Klubet shqiptare kundër FFM-së
nga AlbaniaSoccer   E diel, 16 Qershor 2013 09:43   pdfShtypEmail

maqedonia hartePërfaqësuesit e skuadrave të Shkëndijës, Renovës, Dritës, Gostivarit, Rufea M, Vrapçishtit, Zajazit dhe Lidhjet e Futbollit nga Tetova, Gostivari, Kërçova dhe Struga kërkojnë nga Federata e Futbollit të Maqedonisë, të riluhet përballja e balotazhit mes Euromilkut dhe Dritës së Bogovinës. Në mbledhjen, ku ishte edhe nënkryetari i FFM-së, Qenan Idrizi, u kërkua që ndeshja e ndërprerë në minutën e 69, të përsëritet në afat të paraparë sipas rregullores së garave në FFM. Në mesin e kërkesave është iniciativa për ngritje të procedurës disiplinore kundër referit Dalibor Gjorgjevski, i cili në raste të shumta në mënyrë drastike ka dëmtuar ekipet shqiptare duke i sharë ofenduar në baza nacionale futbollistët dhe zyrtarët e klubeve shqiptare. Dhe në fund të kerkesave të klubeve shqiptare është dërguar ultimatumi se nëse nuk realizohen kërkesat, do të rishqyrtohet pjesëmarrja e delegatëve shqiptarë në Kuvendin e Rregullt të FFM-së, më 29 qershor.


busy
komente