HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 26 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Shkëndija ankesë te UEFA per incidentet në ndeshjen e fundjavës me Teteksin
nga AlbaniaSoccer   E premte, 14 Dhjetor 2012 09:09   pdfShtypEmail

Flamuri_i_shqyerKlubi shqiptar i Maqedonisë, Shkëndija e Tetovës ka vendosur të njoftojë UEFA-n për incidentet e rënda që ndodhën gjatë fundjavës së kaluar me Teteksin.

Në stadiumin “Gjorçe Petrov” të Shkupit u regjistruan disa episode të rënda, ku tifozët maqedonas dogjën flamurin shqiptar.

Gjatë asaj ndeshje, janë dëgjuar vazhdimisht fyerje dhe parulla anti-shqiptare, ndërsa një grup mbështetësisht të Teteksit kanë arritur të hyjnë në fushë të maskuar, duke sulmuar lojtarët e ekipit tetovar.

Ankesa në Federatën Maqedonase të Futbollit për këto ngjarjet, duket se ka rënë në vesh të shurdhët. Madje, Shkëndija realizon penalizime, pasi drejtuesit vendosën që skuadra të tërhiqej nga fusha, duke qenë se në situatën e krijuar rrezikohej jeta e futbollistëve.

Kjo ka bërë që klubi shqiptar të njoftojë UEFA-n për incidentet. Nga Konfederata Europiane e futbollit kërkohet drejtësia e munguar, por edhe siguri se në të ardhmen do të evitohen episode të tilla.


busy
komente