HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 29 Shkurt 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Maqedonia/ Drita vendos rekord per auto-gola
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 22 Tetor 2012 16:02   pdfShtypEmail

ball_goalFutbollistët e skuadrës së Dritës me autogolin e shënuar në përballjen me Shkëndijën kanë shënuar një rekord të zi sa iu përket golave të shënuar në portën e tyre. Këta në ndeshjen e djeshme me Shkëndijën, e shënuan autogolin e pestë ashtu që të gjithë autogolat kjo skuadër i ka shënuar në terren vendas. Këta mbajnë edhe rekordin e zi tre autogola të shënuar në një ndeshje edhe atë në përballjen kampionale me Renovën, por në listën e futbollistëve që kanë tundur rrjetën e tyre u regjistrua edhe portieri Basnarkov. Ky në vend që të ishte hero i përballjes me Shkëndijën, pas autogolit të shënuar në minutën e katërt të kohës shtesë u transferua në futbollistin tragjik për Dritën. Asnjë skuadër në elitën e futbollit evropian deri më tani nuk ka shënuar pesë gola për një sezon, ndërsa futbollistëve të Dritës kjo iu shkoi përdore brenda 45-ditëve.


busy
komente