HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 29 Shkurt 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
UEFA/ Shkendija nje nga “viktimat” e Fair-Play-t financiar
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 12 Shtator 2012 07:17   pdfShtypEmail

shkendijaFair Play financiar shënon “viktimat” e para në futbollin europian. Departamenti i Hetimit i UEFA-s ka pezulluar përkohësisht premiot për pjesëmarrjen në kupat e Europës për 23 skuadra, ku spikasin Atletico Madrid, Malaga, Sportingu i Lisbonës.

Midis tyre gjendet dhe ekipi shqiptar qe luan ne kampionatin maqedonas Shkëndija e Tetoves. Pezullimi i fondeve të UEFA-s, do të zgjas deri kur të zgjidhen këto probleme. Ky lajm ka perkeqesuar edhe me keq gjendjen financiare ne klubin e Shkendijes.

Ish kampionet e Maqedonise vetem disa dite para fillimit te kampionatit hyne ne greve për shkak të detyrimeve të papaguara. Kur gjithcka mendohej se ishte stabilizuar ne ekip vjen dhe godjtja nga UEFA qe sipas hetimit te tyre rezulton qe drejtuesit e ekipit kane ende detyrime (pagat e papaguara, taksat e transferimeve të lojtarëve).

Shefi i Departamentit të Hetimit, belgu Jean-Luc Dehaene, do i kërkojë këtyre klubeve një përditësim me gjendjen e pagesave brenda 30 shtatorit. Nëse kjo gjë nuk ndodh, masa e UEFA-s do të qëndrojë në fuqi derisa të shlyen të gjitha detyrimet.


busy
komente