HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 26 Maj 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kupa e Kosovës/ Suspendohet Bylbyl Sokoli
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 12 Qershor 2013 22:36   pdfShtypEmail

bylbyl sokoliKomisioni disiplinor i Federatës së Futbollit të Kosovës, të martën, ka suspenduar deri në vendimin përfundimtar trajnerin e Ferizajt, Bylbyl Sokoli, ndihmësin e tij, Jeton Bislimi, lojtarin e Ferizajt, Labinot Shabanin, dhe arbitrin e ndeshjes finale të Kupës, Ferizaj - Prishtina, Hajriz Hajdari. KD-ja ka arsyetuar suspendimin e Sokolit për shkak të “reagimeve në vendimet e gjyqtarëve”, kurse Bislimin “për sharje, fyerje në drejtim të zyrtarëve të ndeshjes dhe treshes së gjyqtareve, si dhe zyrtarëve të klubit të futbollit Prishtina”.

Ndërkohë, Shabanin për shkak “të reagimeve nga pankina dhe sulmit në lojtarin kundërshtar në minutën e 105-të pas një tollovie të krijuar në fushë”. Ai u ndëshkua me karton të verdhë nga ana e arbitrit kryesor, Hajriz Hajdari. Ky i fundit u suspendua për shkak se “nuk e ndëshkoi Shabanin me karton të kuq në ndeshjen finale të Kupës së Kosovës, të cilën Prishtina e fitoi pas ekzekutimit të penalltive 4:3 ndaj Ferizajt. Kjo ndeshje u zhvillua të dielën në Prishtinë.


busy
komente