HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 26 Maj 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kupa e Kosoves/ Orari i ndeshjeve të Kupës
nga AlbaniaSoccer   E martë, 16 Tetor 2012 14:38   pdfShtypEmail

kupa_kosovesTë mërkurën zhvillohen ndeshjet e Rrethit të Parë të Kupës së Kosovës. Për shkak të tërheqjes së shumë klubeve nga garat, në këtë rreth do të zhvillohen vetëm tetë ndeshje.

Orari dhe treshet e gjyqtarëve
DRENICA   -   ARBNESHËT, Fatmir Tahiri,E.Baliqi, F.Kiçina,
Skenderaj, e mërkurë, 17.10.2012 nga ora 13.00

DRITA-2 KORRIKU, Artan Hoxhaj,F.Jakupi,B.Mallaku,

Gjilan, e mërkurë, 17.10.2012 nga ora 13.00

ULPIANA  - GJILANI, Ilir Shuleta,M.Berisha, O.Krasniqi,

Lipjan, e mërkurë, 1710.2012 nga ora 13.00

FLAMURTARI –TREPÇA, Kreshnik Vula,Besnik Batalli,Benon Këpuska,

Prishtinë, e mërkurë, 17.10.2012 nga ora 13.00

TREPÇA ‘89  -  RILINDJA, Gramoz Shala,L. Gegaj,V.Kelmendi,

Mitrovicë, e mërkurë, 17.10.2012 nga ora 13.00

DEÇANI   -VËLLAZNIMI, Artan Tahiri,D.Preniqi,F.Berisha,

Gjakovë, e mërkurë,17.10.2012 nga ora 13.00

RAMIZ SADIKU-LLAMKOS KOSOVA, Selim Isufi,M.Baliu,B.Sejdiu,

Prishtinë, e mërkurë 17.10.2012 nga ora 13.00

FERONIKELI – TEFIK ÇANGA, Genc Nuza,A.Ramadani,Avdi Jupolli.

Drenas, e enjte, 18.10.2012 nga ora 13.00

MUSHTISHTI-HAJVALIA, nuk zhvillohet, KF “Mushtishti”ka hequr dorë nga garat.

Besa, Istogu, Hysi, Liria, Fushë Kosova, Ferizaj dhe Prishtina, kualifikohen për garat e mëtejme për shkak të mospjesëmarrjes nga gara të kundërshtarëve të tyre.


busy
komente