HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 02 Mars 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

 Ekipi - Zvicer [ZVI]


 PortierPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
1Diego BENAGLIODiego BENAGLIO  - (-)22--------
12Marco WOLFLIMarco WOLFLI  - (-)----------
21Yann SOMMERYann SOMMER  - (-)11--------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
 ------
 MbrojtesPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
0Philippe SENDEROSPhilippe SENDEROS  - (-)------------
2Stephan LICHTSTEINERStephan LICHTSTEINER  - (-)11--2-------
3Reto ZIGLERReto ZIGLER  - (-)11----------
4Jonathan ROSSINIJonathan ROSSINI  - (-)------------
5Steve VON BERGENSteve VON BERGEN  - (-)22----1-----
6Michael LANGMichael LANG  - (-)22--1-------
13Ricardo RODRIGUEZRicardo RODRIGUEZ  - (-)22----------
20Johannes DJOUROUJohannes DJOUROU  - (-)22----------
22Alain NEFAlain NEF  - (-)------------
22Fabian SCHARFabian SCHAR  - (-)11--3-1-----
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 6-2-----
 MesfushorPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
0Tranquillo BARNETTATranquillo BARNETTA  - (-)------------
0Pajtim KASAMIPajtim KASAMI  - (-)------------
6Adrian WINTERAdrian WINTER  - (-)------------
8Gokhan INLERGokhan INLER  - (-)33--1-1-----
11Valon BEHRAMIValon BEHRAMI  - (-)22-1--1-----
14Valentin STOCKERValentin STOCKER  - (-)22-2--1-----
15Blerim DZEMALIBlerim DZEMALI  - (-)312------1--
16Gelson FERNANDESGelson FERNANDES  Switzerland, Swiss Confederati02. Shtator 1986 (34)1-1---------
23Xherdan SHAQIRIXherdan SHAQIRI  - (-)22-12-------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 9-5--1--
 SulmuesPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
9Eren DERDIYOKEren DERDIYOK  - (-)11----1-----
9Haris SEFEROVICHaris SEFEROVIC  - (-)22-1--------
10Granit XHAKAGranit XHAKA  Switzerland, Swiss Confederati- (-)33-1--------
17Mario GAVRANOVICMario GAVRANOVIC  - (-)------------
18Admir MEHMEDIAdmir MEHMEDI  Switzerland, Swiss Confederati- (-)312---------
19Josip DRMICJosip DRMIC  - (-)1-1---------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 9-6--1--
 Stafi i Zvicer [Zvicer]

 Funksioni
Ottmar HITZFELDOttmar HITZFELD  - (-)Anetar i TEAM STAFF
Funksioni Tranjer