HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 24 Mars 2017
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Vala Superliga Kosove 2016-17
Team statistics - FERIZAJ
General
Matches played: 21
Win: 4
Draw: 8
Lost: 9
Highest home win:
FERIZAJ - HAJVALIA

4-0
Highest home lost:
FERIZAJ - GJILAN

1-2
Highest away win:
GJILAN - FERIZAJ

0-1
Highest away lost:
TREPCA 89 - FERIZAJ

4-1
Goals
Goals for: 17
Goals for per match: 0.81
Goals against: 23
Goals against per match: 1.1
No goals against: 9
Home games statistics
Home games percentage: 0.33
Matches total: 11
Matches played: 10
Total goals (for and against): 21
Goals per match: 2.1
Goals for12
Goals for per match: 1.2
Goals against9
Goals against per match: 0.9
Away games statistics
Away games percentage: 0.33
Matches total: 11
Matches played: 11
Total goals (for and against): 19
Goals per match: 1.73
Goals for5
Goals for per match: 0.45
Goals against14
Goals against per match: 1.27
Goals per matchday