HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 20 Shkurt 2018
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Euro 2016 - France 2016
KlasifikimiGrupi A
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)France, French RepublicFranca7511816
2same(2)Switzerland, Swiss ConfederatiZvicer413016
3same(3)Republika e ShqiperiseShqiperi3102-23
4same(4)RomaniaRumania3012-21

Grupi B
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)WallesUells6402412
2same(2)EnglandAngli412105
3same(3)Slovakia (Slovak Republic)Sllovaki4112-34
4same(4)Russian FederationRusia3012-41

Grupi C
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)Germany, Federal Republic ofGjermani6321411
2same(2)Poland, Republic ofPoloni523029
3same(3)North IrelandIrlanda e Veriut4103-13
4same(4)UkraineUkraine3003-50

Grupi D
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)Croatia, Republic ofKroacia422028
2same(2)Spain, Kingdom ofSpanje420216
3same(3)Turkey, Republic ofTurqi3102-23
4same(4)Czech RepublicCeki3012-31

Grupi E
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)Italy, Italian RepublicItali5311410
2same(2)Belgium, Kingdom ofBelgjika530249
3same(3)IrelandIrlanda4112-34
4same(4)Sweden, Kingdom ofSuedi3012-21

Grupi F
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)Portugal, Portuguese RepublicPortugali7250311
2same(2)Iceland, Republic ofIslanda5221-18
3same(3)Hungary, Republic ofHungari4121-25
4same(4)Austria, Republic ofAustri3012-31


Turi 1/16 Mundesi per 1/16 Favorite Team