HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 05 Dhjetor 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Euro 2016 - France 2016
KlasifikimiGrupi A
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)France, French RepublicFranca220036
2same(2)Switzerland, Swiss ConfederatiZvicer211014
3same(3)RomaniaRumania2011-11
4same(4)Republika e ShqiperiseShqiperi2002-30

Grupi B
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1up(2)EnglandAngli211014
2up(4)Slovakia (Slovak Republic)Sllovaki210103
-down(1)WallesUells210103
4down(2)Russian FederationRusia2011-11

Grupi C
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)Germany, Federal Republic ofGjermani211024
2same(2)Poland, Republic ofPoloni211014
3same(3)North IrelandIrlanda e Veriut210113
4same(4)UkraineUkraine2002-40

Grupi D
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)Spain, Kingdom ofSpanje220046
2down(1)Croatia, Republic ofKroacia211014
3same(3)Czech RepublicCeki2011-11
4down(3)Turkey, Republic ofTurqi2002-40

Grupi E
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)Italy, Italian RepublicItali220036
2up(4)Belgium, Kingdom ofBelgjika210113
3down(2)Sweden, Kingdom ofSuedi2011-11
4down(2)IrelandIrlanda2011-31

Grupi F
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)Hungary, Republic ofHungari211024
2same(2)Iceland, Republic ofIslanda202002
3down(2)Portugal, Portuguese RepublicPortugali202002
4same(4)Austria, Republic ofAustri2011-21


Turi 1/16 Mundesi per 1/16 Favorite Team