HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 18 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2015-16
Team statistics - DRENICA
General
Matches played: 32
Win: 11
Draw: 4
Lost: 17
Highest home win:
DRENICA - KOSOVA(V)

6-2
Highest home lost:
DRENICA - DRITA

0-4
Highest away win:
HAJVALIA - DRENICA

1-2
Highest away lost:
BESA - DRENICA

3-0
Goals
Goals for: 36
Goals for per match: 1.13
Goals against: 46
Goals against per match: 1.44
No goals against: 6
Home games statistics
Home games percentage: 0.45
Matches total: 15
Matches played: 15
Total goals (for and against): 41
Goals per match: 2.73
Goals for24
Goals for per match: 1.6
Goals against17
Goals against per match: 1.13
Away games statistics
Away games percentage: 0.52
Matches total: 17
Matches played: 17
Total goals (for and against): 41
Goals per match: 2.41
Goals for12
Goals for per match: 0.71
Goals against29
Goals against per match: 1.71
Goals per matchday