HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 27 Maj 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2014-15
Team statistics - FERIZAJ
General
Matches played: 29
Win: 4
Draw: 6
Lost: 19
Highest home win:
FERIZAJ - DRENICA

3-1
Highest home lost:
FERIZAJ - HAJVALIA

0-3
Highest away win:

Highest away lost:
TREPCA 89 - FERIZAJ

4-0
Goals
Goals for: 19
Goals for per match: 0.66
Goals against: 48
Goals against per match: 1.66
No goals against: 4
Home games statistics
Home games percentage: 0.5
Matches total: 15
Matches played: 14
Total goals (for and against): 30
Goals per match: 2.14
Goals for14
Goals for per match: 1
Goals against16
Goals against per match: 1.14
Away games statistics
Away games percentage: 0.5
Matches total: 15
Matches played: 15
Total goals (for and against): 37
Goals per match: 2.47
Goals for5
Goals for per match: 0.33
Goals against32
Goals against per match: 2.13
Goals per matchday