HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2010-11
E shtunë, 09 Prill 2011 16:00 h
 
KEK-U vs FERIZAJ
 

Match details
Match Date :E shtunë, 09 Prill 2011
Match Time :16:00 h
 

Head-to-head

KEK-U Stats FERIZAJ
6 Current rank 12
22 Matches 22
9/5/8 W/D/L (Total) 4/5/13
7/2/2 W/D/L (Home)4/5/2
2/3/6 W/D/L (Away)0/0/11
32Points17
35 : 34 Goals19 : 46
1 Difference-27
KEK-U - FLAMURTARI 3:0 Highest won homeFERIZAJ - DRENICA 2:0
KEK-U - PRISHTINA 0:1 Highest loss homeFERIZAJ - HYSI 2:4
DRENICA - KEK-U 0:1 Highest won away----
PRISHTINA - KEK-U 4:0 Highest loss awayBESA - FERIZAJ 7:0


History of matches
Raiffeisen Superliga Kosove 2010-11
5E shtunë, 04. Shtator 201016:00KEK-U-FERIZAJ3-1
16E diel, 14. Nentor 201013:00FERIZAJ-KEK-U2-1
Raiffeisen Superliga Kosove 2009-10
11E mërkurë, 07. Tetor 200915:00FERIZAJ-KEK-U1-0
22E diel, 04. Prill 201014:00KEK-U-FERIZAJ2-0