HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 22 Qershor 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

U-21 Internationals
 Kronika e ndeshjes: Kualifikimi EURO 2013 - E hënë, 14. Nentor 2011 - 01:00 h

Shqiperia U-21Portugali U-21
22

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E hënë, 14 Nentor 2011
Match Time :01:00 h
 
Playground :Stadiumi "Niko Dovana" - Durrës
 
Spektatore: 500
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
  Mbrojtes
   Mesfushor
    Sulmues

      Zevendesimet

      Tranjer
        Eventet
       Gol
       • 55' : Armando SADIKU ( 1 )
       • 77' : Armando SADIKU ( 2 )
       • 20' : Unkown Person ( 1 | Josue )
       • 62' : Unkown Person ( 1 | Eduardo )
       Karton i verdhe
       • 56' : Eni IMAMI ( 1 | Faull )
       • 75' : Bruno TELUSHI ( 1 )
       • 76' : Agonit SALLAJ ( 1 | Faull )
       • 38' : Unkown Person ( 1 | Agra )
       • 83' : Unkown Person ( 1 | Mendes )
       • 87' : Unkown Person ( 1 | Cedric )
       Karton i verdhe-kuq
       • 83' : Eni IMAMI ( 1 )

         Permbledhja
        Min 93 Mbaron ndeshja me nje barazim shume te bukur per shpresat tona
        Min 93 Tjeter goditje nga kendi per portugezet.Largon mbrojtja shqiptare
        Min 92 Goditje nga kendi per portugezet
        Min 91 Gega ben zevendesimin e trete.Del Vajushi futet Altin Hoxha
        Min 90 Gjyqtari akordon 2 minuta shtese
        Min 89 Portugezet gabojne nje rast ideal
        Min 87 Vjen zevendesimi i trete per portugezet.Del Ludovic futet Ruben Ferreira
        Min 87 Pasim i bukur i Sadikut per Vajushin qe ndalet me faull nga Cedric.Karton i verdhe per te
        Min 85 Tjeter pritje e bukur e Frasherit
        Min 83 Karton i verdhe per Imamim.Eshte i dyte dhe dinamoviti largohet nga fusha
        Min 83 Mendes ndeshkohet me karton te verdhe
        Min 82 Goditje nga kendi per portugezet qe bllokohet nga Frasheri
        Min 81 Vjen zevendesimi i dyte per shpresat tona.Del Telushi futet Shkurtaj
        Min 79 Gjuajtje e portugezeve qe ndalet nga Frasheri
        Bala perseri me koke kalon topin tek Sadiku qe kete here me te majten mposht portjerin Mika
        Min 77 Gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool.Perseri dyshja Bala-Sadiku
        Min 76 Sallaj merr nje karton te verdhe te panevojshem me lojen e ndalur
        Min 75 Telushi ndeshkohet me karton te verdhe
        Min 74 Goditje nga kendi per Shqiperine
        Min 71 Bala nuk arrine te devijojne nje kros te Dostit
        Min 69 Aksion i bukur i Bales por krosi i tije per Sadikun devijohet dhe ndalet nga portjeri Mika
        Min 67 Tjeter kombinim i bukur Bala-Sadiku me gjuajtjen e ketij te fundit qe pritet nga portjeri portugez Mika
        Min 64 Vjen goditja e pare nga kendi per shpresat tona por pa rrezik per porten portugeze
        Min 62 Vjen goli i dyte per Portugezet.Nje gabim i Sallajt i lejon Eduardos te shenojne me koke
        Min 60 Zevendesim per Shqiperine.Del Brahimi futet Bunjaku
        Min 58 Gjuajtje e bukur e Vajushit por topi perfundon jashte
        Min 57 Tjeter zevendesim per portugezet.Del Nelson futet Rui Fonte
        Min 56 Karton i verdhe per Imamin
        Bala kalon nje top te bukur tek Sadiku me koke dhe sulmuesi i Locarnos shenon nje super gol me nje gjuajtje me te djathten
        Min 55 Gooooooooooooooooooooooooooooooooooool
        Min 54 Faull mbi Vajushin ne mesfushe
        Min 54 Perseri Frasheri i thote jo sulmuesve portugez
        Min 53 Sadiku gjuan bukur por topi perfundon mbi traun e portes portugeze
        Min 52 Perseri nje pritje e bukur e Frasherit
        Min 47 Pikerisht Pele rrezikon porten tone por Frasheri me dy pritje te bukura largon topin ne korrne
        Min 46 Fillon pjesa e dyte me nje zevendesim ne radhet e Portugalise.Del Agra futet Pele

        Min 45 Albitri sllovak Kruzliak mbyll pjesen e pare pa asnje minute shtese
        Min 44 Almeida dhe Agra demtohen afer zones shqiptare.Por albitri nuk akordon faull
        Min 41 Da Costa gjuan nga rreth 16 metra por Frasheri pret bukur dhe devijon topin  ne goditje nga kendi
        Min 38 Agra shkakton faull ndaj Vajushit dhe ndeshkohet me karton te verdhe
        Min 35 Sadiku gjuan nga larg por topi perfundon jashte
        Min 33 Aksion i bukur Dosti-Brahimi por ky i fundit gabon krosin
        Min 32 Faull e Imamit afer vijes anesore
        Min 28 Vjen rasti i pare per shpresat tona.Bala godet me koke por portjeri pret pa problem
        Min 26 Sadiku ndalet pasi shkakton faull mbi nje mbrojtes portugez
        Min 25 Telushi shkakton faull ne rrethin e mesfushes
        Min 22 Faull e Telushit ne sulm
        Min 20 Josue kalon portugezet ne avantazh me koke
        Min 18 Perseri goditje nga kendi per miqte,por pa rezultat
        Min 16 Tjeter goditje nga kendi per portugezet.Pa rrezik per porten shqiptare
        Min 12 Goditje nga kendi per Portugaline
        Min 11 Martins gjuan brenda zones por Frasheri pret shume bukur
        Min 10 Pozicjon jashte lojet per Sadikun
        Min 5 Pozicjon jashte lojet per Balen pas nje kombinimit te bukur me Vajushin
        Fillon ndeshja ne prani te shume pak shikuesve