HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 12 Qershor 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

U-21 Internationals
 Kronika e ndeshjes: Kualifikimi EURO 2013 - E enjte, 10. Nentor 2011 - 17:00 h

Shqiperia U-21Rusia U-21
01

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E enjte, 10 Nentor 2011
Match Time :17:00 h
 
Playground :Stadiumi "Niko Dovana" - Durrës
Match referee(s):Petteri KARI, Marko HANNINEN, Jukka HONKANEN, Mattias GESTRANIOUS
 
Spektatore: 1.000
Weather:dry
Fieldcondition:wet

 Formacionet
Portier
  Mbrojtes
   Mesfushor
    Sulmues

      Zevendesimet

      Tranjer
        Eventet
       Penallti
        • 74' : Fedor SMOLOV ( 1 )
        Karton i verdhe
        • 13' : Erjon VUCAJ ( 1 )
        • 43' : Arbnor FEJZULLAHU ( 1 )
        • 68' : Albi DOSTI ( 1 )
        • 64' : Sergei PETROV ( 1 )

         Permbledhja

        90+4-Arbitri perfundon ndeshjen e cila fitohet nga miqte me rezultatin e ngushte 0-1

        90+4-Gjuan vete Sadiku, portieri devijon ne goditje kendi

        90+3-Goditje e lire ne favorin tone. Faull ndaj Sadikut

        90+1-Sadiku nuk arrine te shfrytezoje ashtu sic duhet mundesin e dhene

        90-Arbitri kater jep tre minuta shtese

        88-Largohet Shatov dhe futet Gatagov

        86-Grigoryev nuk gjen porten

        81-Sadiku serish nje mundesi te mire per te shenuar

        74-Smolov gjuan sakte nga pika e bardhe e penalltise duke kaluar ne avantazh ekipin Rus

        73-Kerciku nderhyn ne menyre te gabuar ndaj Yakovlev dhe arbitri vershellen per penallti

        68-Dosti shkakton faull dhe ndeshkohet me karton te verdh

        66-Rusia bene zevendesimin e dyte. Largohet Sosnin dhe futet Kayumov

        64-Petrov ndeshkohet me karton te verdh

        62-Sadiku gjuan bukur dhe per pak sa nuk shenon golin e pare

        57-Trajneri Gega kryen dhe zevendesimin e trete. Largon F.Hoxha dhe futet Kerciku

        54-Largohet Kanunnikov dhe futet Grigoryev

        53-Armando Sadiku bene gjithcka mire, por nuk shenjestron porten

        52-Goditje kendi per tanet. Kroson Vajushi, por mbrojtesit rus largojn rrezikun nga zona e tyre

        48-Goditje kendi per miqte. Nga kendi kroson Shatov, por pa rrezik

        46-Largohet Bunjaku dhe aktivizohet Telushi

        46-Largohet Vucaj dhe ne vend te tij aktivizohet Dosti

        46-Fillon pjesa e dyte

        45-Perfundon pjesa e pare ne barazim 0-0

        43-Shatov gjuan nga goditja e lire, por pa rrezik per porten e kuqezinjve

        43-Fejzullahu ndeshkohet dhe me karton te verdh

        43-Faull i shkaktuar nga Fejzullahu

        40-Serish sulmuesi Yakovlev nuk shenjestron porten

        36-Yakovlev bene gjithcka mire, por gabon ne fund duke mos gjetur porten

        32-Shatov nga goditja e kendit e cila nuk sjell rrezik ne porten tone

        31-Kanunnikov gjuan, por nuk shenjestron porten

        30-Tsallagov zihet ne pozicion jashte loje

        28-Smolov nje mundesi te mire per te kaluar ne avantazh, por nuk gjen porten

        26-Goditje kendi per Rusin. Nga kendi Shatov, por pa rrezik per porten e Frasherit

        24-Chicherin shkakton faull ndaj Sadikut

        20-Sosnin zihet ne pozicion jashte loje

        13-Vucaj ndeshkohet me karton te verdh

        12-Sosnin shkakton faull ndaj Sadikut

        6-Goditje kendi per tanet, por pa rrezik per porten ruse

        3-Fabio Hoxha zihet ne pozicion jashte loje

        Fillon ndeshja